Mládežnický oddíl YC Dyje

Od roku 2019 pracujeme v YC Dyje dle trenérské metodiky Českého svazu jachtingu (ČSJ) se skupinou dětí ve věku 7-15 let. Praktický trénink na vodě probíhá na jednoposádkových plachetnicích lodní třídy Optimist, na kterých se děti učí základy techniky jízdy na lodi, bezpečné ovládání plachetnice, základy závodní taktiky a strategie. Souběžně s praktickým výcvikem na vodě u dětí podporujeme rozvoj motoriky a fyzickou zdatnost na břehu, to vše v duchu rozvíjení vzájemné spolupráce dětí s cílem vytvořit kamarádský kolektiv a podpořit jejich pozitivní vztah k vodním sportům. Praktický trénink je dále doplněn teorií na břehu, kde jsou dětem vysvětlována závodní pravidla jachtingu, uzlovaní, základy meteorologie. Naši zástupci se účastní Mistrovství České republiky mládeže a vybraných pohárových závodů.

Optimist (https://www.optimist.cz/) je bezpečná a lehce ovladatelná plachetnice pro mladší děti, dostatečně technická a zábavná i pro patnáctileté (do 60 kg). Je to nejrozšířenější lodní třída na světě a je považována za jachtařský základ k získání techniky a prvních závodních zkušeností pro další přestup na jedno nebo dvouposádkové lodní třídy, windsurfing i kitesurfing.

Od roku 2021 postupně rozšiřujeme naši flotilu o dvouposádkové plachetnice RS Feva (https://www.rsfeva.cz/).

O mládež se v YC Dyje starají 4 proškolení trenéři ČSJ III. třídy. V roce 2023 jsme zahájili spolupráci s rakouským klubem LAKESIDE SAILING CLUB.

Sledujte náš Instagram:

Yacht Club YC dyje (@plachty_pod_palavou)