MČR Vaurien 28.-30.6.2019, Velké Dářko

MČR Vaurien 28.-30.6.2019, Velké Dářko

Letos na mistrovství republiky prijelo nadstandardních 16 posádek, z toho 2 ze Slovenska. Panovaly nádherné povětrnostní podmínky.

V pátek foukal severní vítr slabší až střední, ale strašně skákal, největší změna byla odhadem 60 stupňů. V těchto podmínkách se odjely tři rozjížďky. V sobotu bylo na předpovědi bezvětří a lodě zůstaly na břehu. S obavami jsme vyčkávali na neděli, obavy se ale nenaplnily a v krásném „Garda“ počasí jsme odjeli krásných 5 rozjížděk.

Garda počasí = 30 st., jižní vítr 16-20 uzlů, slunce, které maluje vlny do ocelově šedé, na kterých se pak nedají rozeznat poryvy.

Oproti loňsku dorazili Milo Kateřina Chalupníkovi, kteří zaslouženě vyhráli. Jejich nejhorší škrtaný výsledek byla jednička. Tomáš Karas jel už poněkolikáté s Dominikem Ostrým, po prvním zaváhání dávali dvojky, trojky a relativně v pohodě uhájili stříbro. Třetí místo nakonec získali manželé Kubikovi, kterým pomohlo mimo jiné vítězství v poslední rozjížďce. Bramboru s bodovou shodou s třetím místem bere náš kamarád z Liptovské Mary Adam Brestovský se synem, o pár bodíků dál na páté příčce skončila Hanka Ottová s Jirkou Indrákem.

Výsledky k náhledu zde.

about author

jerelik@zkyjova.cz

jerelik@zkyjova.cz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.